Підготовка фахівців здійснюється за наступними освітньо-професійними програмами:
ОПП 2022 завантажити тут https://drive.google.com/drive/folders/1LbJhDbsLn3KrUCYUqCcVjEEJkNNRc8TD?fbclid=IwAR0XRqBtOirrl2p4RQ2_bBGzoD_ma5MjUh6zess7jzyH0A2T_NqOSzZBV_w
053 Психологія – ОП Практична психологія (перший (бакалаврський) рівень – 2020р.)
053 Психологія ОПП Практична психологія (другий (магістерський) рівень – 2020р.)
ОПП Бакалавр 053 Психологія – ОП Практична психологія 2019 р.
ОПП Магістр 053 Психологія – ОП Практична психологія 2019 р.
Скорочена форма навчання
СФН бакалавр 053 Психологія – ОП Практична психологія
Організація навчального процесу
Головна мета освітньої діяльності кафедри полягає у підготовці та випуску конкурентоспроможних фахівців з практичної психології, що набули знань та навичок відповідно до загальнодержавних і міжнародних критеріїв та стандартів вищої освіти.
Зазначене потребує від викладачів кафедри забезпечення високого науково-теоретичного, методичного і професійного рівня викладання та інноваційного супроводу навчального процесу.
Досягнення окресленої мети передбачає здійснення таких заходів:
- Інтеграція до європейської системи освіти на засадах Болонської декларації, яка визначила підходи до створення єдиного європейського освітнього простору.
- Застосування у процесі навчання ролевих та ділових ігор, індивідуальних практичних завдань, тестових опитувань та інших форм інтерактивної підготовки, що дозволить закріпити теоретичні знання і розвинути навики практичної роботи у студентів.
- Підготовка кваліфікованих спеціалістів з психології, які матимуть пріоритетне право працювати в системах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, органах державної влади та управління.
- Створення на кафедрі робочих груп, що постійно здійснюють моніторинг і вдосконалення окремих учбових блоків.
- Підготовка до друку і видання підручників і навчальних посібників з дисциплін кафедри, а також підготовка до перевидання тих матеріалів, що отримали широке визнання у студентів та викладачів.
- Розроблення підручників з профільних дисциплін кафедри принципово нової якості змісту, що відповідає моделі підготовки фахівця для роботи у сфері практичної підготовки психолога.
- Розроблення та удосконалення якості навчально-методичної літератури, підготовленої науково-педагогічними працівниками кафедри, на основі взаємозв’язку з викладачами та відповідними підрозділами ЧНУ з урахуванням міжпредметних зв’язків відповідних спеціальностей.
- Розроблення та поліпшення навчально-методичної літератури для самостійної позааудиторної роботи студентів з використанням віртуально-тренінгових електронних технологій навчання.
- Розробка дистанційних курсів навчання з профільних дисциплін кафедри, на основі інформаційних і комунікаційних Інтернет-технологій.
- Запровадження системи контролю якості навчальної діяльності студентів відповідно до кредитно-модульної системи організації навчального процесу, розроблення і впровадження в навчальний процес нового підходів до оцінювання знань студентів з урахуванням поточної успішності протягом семестру (з перспективою переходу на систему оцінювання знань студентів за модулями з використанням контролюючих програм та ПЕОМ).
- Розвиток сайту кафедри, розміщення на ньому навчально-методичних матеріалів, що дозволяють проводити навчання за допомогою різного рівня комп’ютерних технологій.
- Розвиток індивідуальних форм методичної роботи: наставництва, стажування, консультування, взаємовідвідування занять, самоосвіта.
- Активізація використання в навчальному процесі сучасних досягнень науки і техніки, інформаційних технологій та програмного забезпечення, новітньої навчальної та науково-методичної літератури.
- Впровадження в навчальний процес ефективної системи практичного супроводу навчального процесу (практичних та лабораторних занять, навчальної, психодіагностичної та консультативної практик), яка забезпечує високий рівень професійної підготовки фахівців.
- Розробка науково-методичного забезпечення практичного навчання, заснованого на реальному практичному матеріалі.
- Організація ефективної системи керівництва і надання кваліфікованої допомоги студентам під час підготовки курсових та дипломних робіт з метою їх впровадження в діяльність установ, організацій, підприємств.
Професорсько-викладацький склад кафедри вдало поєднує науково-педагогічну та методичну роботу за напрямками:
- Участь професорсько-викладацького складу в університетських, міжвузівських та міжнародних наукових конференціях та дослідженнях.
- Участь професорсько-викладацького складу в науково-методичних семінарах кафедри.
- Обговорення та надання відгуків на кандидатські дисертації та автореферати.
- Рецензування наукових статей, монографій, дипломних та магістерських робіт.
- Керівництво студентськими науковими товариствами.
- Надання науково-консультативної допомоги у підготовці до державних екзаменів.
- Надання студентам науково-консультативної допомоги при підготовці до участі у наукових конференціях, виконанні науково-пошукових робіт.
- Розробка тематики студентських наукових досліджень.
- Забезпечення участі студентів у науково-практичних конференціях.