Кафедра практичної психології має свою концепцію практичної підготовки студентів.
Основні бази практики
Основні бази виробничої практики студентів денної форми навчання
Основні завдання практики: поглиблення і закріплення теоретичних знань, одержаних студентами в процесі навчання в університеті, формування умінь і навичок застосовувати ці знання у роботі; засвоєння сучасних психологічних педагогічних технологій навчання і виховання учнів для забезпечення високої якості психологічних послуг; формування у майбутніх психологів науково-дослідницького, творчого підходу до вирішення проблем професійної діяльності тощо.
Психологічна практика є інтегруючим і стрижневим компонентом особистісно-професійного ставлення фахівця, який передбачає оволодіння різними видами діяльності і формування потреби професійного самовдосконалення через самопізнання, самовизначення студента в різних професійних ролях у реальних умовах.
Мета практики – формування професійних вмінь і особистісних якостей фахівця та на їх основі оволодіння видами професійної діяльності на рівні, який відповідає освітньо-кваліфікаційній програмі підготовки фахівця-психолога.
Систему безперервної психологічної практики складають такі види:
- ознайомлювальна практика студентів ІІ курсу;
- психодіагностична практика студентів ІІІ курсу;
- психологічна (консультативна) практика студентів ІV курсу;
- психотерапевтична практика студентів 5 курсу;
- педагогічна асистентська практика студентів 6 курсу.
Усі види практики забезпечені методичними матеріалами, які містяться у наскрізній програмі педагогічної практики напряму підготовки “Практична психологія”.
Практика проводиться в школах міста та інших організаціях в яких працюють кращі психологи. У ході практики студенти мають змогу ознайомитися з системою роботи психолога, діагностичною та консультативною роботою. До керівництва практикою залучаються кращі психологи, з боку факультету педпрактикою керують викладачі, які мають стаж практичної роботи психолога. Під час практики студенти проводять психодіагностичні обстеження, індивідуальні та групові консультації, виконують завдання з науково-дослідної роботи, проводять апробацію результатів власних курсових досліджень.
Всі види практик завершуються підготовкою студентами документації, звітів та захистом на кафедрі, а також звітом відповідального за проведення практики від факультету.